Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд виніс вирок мешканці Бердичева, яка поширювала публікації з виправдовуванням російської агресії

28 вересня 2023, 10:01

Бердичівський  міськрайонний  суд ухвалив вирок жінці, яким визнав її винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 2, 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, та такі ж самі дії, вчинені повторно). Своїм вироком суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між обвинуваченою та прокурором, та призначив покарання за сукупністю вчинених злочинів – 5 років позбавлення волі  без конфіскації майна з іспитовим строком 2 роки.

За матеріалами справи, жителька міста Бердичева, громадянка рф, навесні та влітку 2022 року, коли в Україні вже тривало повномасштабне вторгнення збройних сил рф, у забороненій в Україні соціальній мережі неодноразово поширювала публікації, у яких підтримуються дії держави-агресорки, возвеличуються та прославляються її керівники, бійці ворожих військ, збройних формувань, озброєних банд найманців, а українці називаються нацистами.

Вирок ще не вступив у законну силу та може бути оскаржений в установленому законом порядку. Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/4889/23.

Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який вступив у законну  силу.

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області