flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Додаток №1

до наказу господарського суду

Київської області

від 17 червня 2011 р. № 11

 

ПРАВИЛА

здійснення пропускного режиму та організації охорони в службовому приміщенні господарського суду Київської області

 

1. Загальні положення.

            1.1. Цими Правилами визначається  порядок пропуску осіб до службового приміщення господарського суду Київської області з метою підтримання громадського порядку  в господарському суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони службового приміщення господарського суду, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу.

 

1.2. У цих Правилах наведені терміни, які вживаються в наступному значенні:

- об’єкт охорони - службові приміщення господарського суду Київської області та прилегла територія;

- співробітники охорони - співробітники спеціального підрозділу судової міліції "Грифон" (далі - судової міліції), працівники приватного підприємства за договором, які здійснюють пропускний режим та охорону громадського порядку на території об’єкта охорони .

 

1.3. Основні завдання співробітників охорони:

 

- охорона громадського порядку на території об’єкта охорони;

- здійснення пропускного режиму на територію об’єкта охорони;

- здійснення оперативного реагування на безпосередні правопорушення на території об’єкта охорони.

 

1.4. Під час здійснення своїх завдань співробітники охорони керуються чинним законодавством України та цими Правилами.

 

1.5. При невиконані вимог співробітників охорони, щодо дотримання зазначених Правил, відвідувачі можуть притягуватися до відповідальності відповідно до вимог чинного адміністративного законодавства України.

 

1.6. Порядок пропускного режиму та підтримання громадського порядку на території об’єкта охорони не може поєднуватися з діями, які завдають фізичних чи моральних страждань особам внаслідок фізичного чи психологічного впливу або принижують їх честь і гідність.

 

1.7. Про всі порушення пропускного режиму співробітник охорони доповідає керівництву господарського суду (голові суду його заступникам, керівнику апарату суду).

1.8. Організація та контроль за здійсненням пропускного режиму у службовому приміщенні суду покладається на керівника апарату суду.

 

1.9. Правила розміщуються у приміщенні господарського суду на видному та доступному для відвідувачів місці.

 

2. Особливості та порядок пропускного режиму.

 

2.1. На вході до службового приміщення господарського суду обладнується пункт пропуску з відповідними технічними засобами контролю та зв’язку.

 

2.2. Вхід до приміщення суддів господарського суду, а також суддів, які перебувають у відставці,  здійснюється відповідно до статті 50 Закону України „Про судоустрій і статус суддів” за пред’явленням відповідного посвідчення.

 

2.3. Вхід до приміщення народних депутатів діючого скликання здійснюється відповідно до частини 3 статті 17 Закону України „Про статус народного депутата України”.

 

2.4. До службового приміщення господарського суду з використанням спеціальних технічних засобів пропускаються:

2.4.1.Працівники апарату господарського суду за посвідченням, відповідного суду.

У разі втрати працівником посвідчення він зобов’язаний негайно повідомити про це в організаційно-кадровий відділ господарського суду.

2.4.2. Особи, які приймають участь у судовому засіданні, за списком справ, які розглядаються суддями господарського суду, на підставі відповідної ухвали господарського суду та за умови пред’явлення документа, що засвідчує особу, а також пред’явлення:

довіреності - у разі з’явлення представника сторони;

документа, що посвідчує посадове становище - у разі з’явлення керівника юридичної особи.

Якщо в особи відсутній будь-який з перелічених вище документів, співробітник охорони через помічника судді апарату суду, або старшого секретаря апарату суду, з’ясовує особу прибулого і в подальшому виконує вказівки головуючого в судовому засіданні.

2.4.3. Особи, які прибули на відкриті судові засідання, пропускаються до залу судового засідання господарського суду за пред’явленням документа, який засвідчує особу, та з відома головуючого в судовому засіданні.

2.4.4. Працівники правоохоронних органів, фельд’єгерської служби, спеціального зв’язку за пред’явленням службового посвідчення та з відома керівництва господарського суду.

2.4.5. Особи, які прибули до господарського суду для здачі документів з метою прийняття участі на заміщення вакантних посад державних службовців господарського суду, за пред’явленням документа, що засвідчує особу, та з відома організаційно – кадрового відділу господарського суду.

2.4.6.Практиканти, кандидати на вакантні посади державних службовців та особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт у службовому приміщенні господарського суду, згідно зі списком, за пред’явленням документа, що засвідчує особу.

 

2.5. Пропуск осіб учасників судового процесу чи їх представників для ознайомлення з матеріалами судової справи здійснюється за умови предявлення ними документів, зазначених у пункті 2.4.2. цих Правил (за виключенням ухвали господарського суду), при предявленні працівником господарського суду, який забезпечує ознайомлення відповідного дозволу судді або керівництва суду.

 

2.6. Пропуск громадян та представників сторін юридичних осіб на особистий прийом  до керівництва господарського суду здійснюється у дні та години, що установлені графіком  особистого прийому керівництвом господарського суду,  за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу, та з відома секретаря приймальної голови господарського суду, який є відповідальним за організацію особистого прийому керівництвом господарського суду.

 

2.7. У разі відвідування працівників господарського суду з особистих питань, вхід відвідувачів здійснюється за дозволом керівництва господарського суду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу. Посадова особа, до якої прийшов відвідувач, несе відповідальність за дотримання ним порядку і правил поведінки в господарському суді та за своєчасний вихід відвідувача за межі службового приміщення господарського суду.

 

2.8. Дані про осіб, які прибули до службового приміщення господарського суду, заносяться співробітником охорони у прошиті, пронумеровані та скріпленні з відтиском гербової печатки журнали реєстрації відвідувачів:

- щодо відвідувачів, які прибули для участі у судовому засіданні - із зазначенням у журналі: прізвища, ім’я, по батькові, номеру паспорта, та прізвища судді, яким розглядається справа;

- щодо відвідувачів, які прибули до господарського суду з інших питань - із зазначенням у журналі: прізвища, ім’я, по батькові відвідувача; найменування структурного підрозділу господарського суду чи прізвища працівника суду.

 

2.9. Пропуск осіб до службового приміщення господарського суду здійснюється у робочі дні згідно зі встановленим розпорядком роботи господарського суду.

Працівникам господарського суду дозволяється у разі виробничої необхідності працювати до 22.00 години.

З 22.00 год. по 6.00 год. пропуск осіб до службового приміщення господарського суду  заборонено.

 

2.10. У вихідні, святкові та неробочі дні судді і працівники апарату господарського суду пропускаються у службове приміщення господарського суду згідно зі списком, затвердженим головою господарського суду чи керівником апарату суду.

 

2.11. Працівники засобів масової інформації пропускаються до залу судового засідання господарського суду, за пред’явленням документа, що засвідчує особу, та з відома головуючого  в судовому засіданні до початку проведення судового засідання. Проведення в залі  судового засідання господарського суду фото і кінозйомки, телевізійної, відеозйомки, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускається в порядку, встановленому процесуальним законом.

 

2.12. До службового приміщення господарського суду  із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими  речовиною сльозоточивої  чи дратівної дії, пропускаються працівники правоохоронних органів та  фельд’єгерської служби під час виконання ними службових обов’язків, працівники господарського суду при пред’явленні дозволу на носіння такої зброї.

 

2.13. Медичний персонал служби швидкої медичної допомоги, працівники пожежної та аварійної  служб пропускаються у приміщення господарського суду після відповідного запису у журналі відвідувачів у супроводі ініціатора виклику.

 

2.14. У разі виходу з ладу технічних комунікацій до службового приміщення господарського суду пропускаються робітники відповідних ремонтних служб із занесенням їх прізвищ і часу роботи в журнал відвідувачів та з відома начальника господарського відділу господарського суду чи керівником апарату суду.

 

3. Обмеження щодо пропуску осіб

 до службового приміщення господарського суду.

 

3.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до залу судового засідання господарського суду обмежується постановленою мотивованою ухвалою головуючого в судовому засіданні.

 

3.2. Вхід відвідувачів (за виключенням представників сторін)  до залу судового засідання господарського суду після початку судового засідання заборонено.

 

3.3. Забороняється вхід до службового приміщення господарського суду:

- відвідувачам при візуальній та технічній підозрі в наявності вогнепальної зброї (за виключення випадків, передбачених даними Правилами);

- відвідувачам із валізами, господарськими сумками, пакетами, розмір яких перевищує 45х35х15 см.;

- відвідувачам, зовнішній вигляд яких порушує загальноприйняті норми при відвідуванні державних закладів;

- у стані сп’яніння, що ображає людську гідність і громадську мораль (алкогольного чи наркотичного);

- з легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами;

- з колюче-ріжучими предметами;

- з тваринами.

 

4. Обов’язки співробітника охорони.

 

4.1.Співробітник охорони зобов’язаний:

 

4.1.1. При заступленні на пост спільно з представниками господарського суду оглядати об’єкт охорони, відособлені приміщення, перевіряти контрольні замки, функціонування охоронної й охоронно-пожежної сигналізації, засобів зв’язку, наявність засобів пожежегасіння та приймати під охорону об’єкт, про що робити запис у журналі прийняття-здачі об’єкту.

4.1.2. Забезпечити охорону громадського порядку  на території об’єкта охорони шляхом:

- допуску сторонніх осіб на об’єкт охорони тільки в період робочого часу господарського суду;

- вимагання від громадян та представників юридичних осіб, які знаходяться на території об’єкта охорони, дотримання належного порядку поведінки;

- недопущення проникнення сторонніх осіб на територію об’єкта охорони з порушенням вимог даних Правил;

- ведення постійного  нагляду за допомогою технічних засобів за всіма  коридорами та поверхами за вхідними дверима головного входу у службове приміщення господарського суду;

- виявлення правопорушень та прийняття необхідних заходів для їх припинення;

- негайного повідомлення чергової частини РВ ГУМВС та керівництва господарського суду про порушення цілісності об’єкта охорони, виникнення конфліктних ситуацій на території об’єкта та про заподіяні збитки;

- забезпечення недоторканості місця вчинення протиправних дій на території об’єкта  охорони до  прибуття представників правоохоронних органів.

4.1.3. Здійснювати пропускного режим на територію об’єкта охорони у відповідності до вимог даних Правил.

4.1.4. У разі виявлення осіб, які розшукуються правоохоронними органами за вчинення злочинів або правопорушень, негайно доповідати про них у чергову частину РВ ГУМВС.

4.1.5. Забезпечувати дотримання встановлених на об’єкті охорони правил пожежної безпеки. У випадку виявлення пожежі чи спрацювання пожежно-охоронної сигналізації негайно повідомити про це пожежну частину та вжити можливих заходів по ліквідації пожежі.

4.1.6. На вимогу голови, заступників голови, керівника апарату господарського суду надавати  інформацію про стан  громадського порядку на території об’єкта охорони.

4.1.7. Зберігати інформацію про  державну та комерційну таємницю, яка стала відома у зв’язку  з виконанням  службових обов’язків.

4.1.8. Підтримувати належний громадський порядок біля входу до службового приміщення господарського суду та забезпечувати можливість під’їзду до нього службових автомобілів господарського суду.

 

4.2.Співробітнику охорони заборонено:

 

4.2.1. Залишати без нагляду пункт пропуску, доки його не буде змінено або знято;

4.2.2. Вступати в розмови зі сторонніми особами щодо питань, які не відносяться до питань здійснення  пропускного режиму  в господарському суді.

4.2.3. Передавати або пред’являти будь-кому табельну зброю та інші спеціальі засоби.

4.2.4. Співробітник охорони повинен мати охайний вигляд та дотримуватись загальноприйнятих норм при перебуванні в державному закладі.

4.2.5. Під час здійснення перепусткового режиму співробітник охорони повинен чітко дотримуватись вимог чинного законодавства України, виявляти культуру і чемність у спілкуванні з  працівниками та відвідувачами господарського суду.

 

Вищезазначені правила складені з урахуванням:

- наказу Державної судової адміністрації України, Міністерства внутрішніх справ України від 12 вересня 2005 року № 102/765  «Про затвердження правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх тереторію транспортних засобів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 листопада 2005 р. за N 1322/11602;

- наказу Міністерства внутрішніх справУкраїни від 19 листопада 2003 року № 1390 Про затвердження Положення про спеціальний підрозділ судової міліції "Грифон", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України                    10 грудня 2003 р. за № 1139/8460

 

 

Заступник керівника апарату

господарського суду

Київської області                                                                          І.В. Руденко

 

 

Вик. Юськов Г.М.